W dniu 30 maja 2026 r., przy pięknej pogodzie i w znakomitych nastrojach, wraz z zaproszonymi gośćmi, Uczniowski Klub Sportowy MORŚWIN świętował swoje 20. urodziny. Obchody przeprowadzone na boisku A Gdyńskiego Centrum Sportu miały formę pikniku rodzinnego, któremu towarzyszył Puchar 20-lecia UKS MORŚWIN, konkursy i zabawy z łukiem. Impreza objęta została patronatem honorowym Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego i patronatem honorowym Aleksandry Kosiorek – Prezydent Miasta Gdyni, a także patronatem medialnym Radia Kaszebe.  Uroczystość obecnością swoją uświetnił Roman Sputo – Członek Zarządu PZŁucz., który w imieniu władz Związku przekazał klubowi i Prezesowi Zarządu UKS MORŚIWN – Henrykowi Szylbergowi listy gratulacyjne, a także wyróżnił go Brązową Odznaką za Zasługi. List gratulacyjny przekazała również Aleksandra Kosiorek -Prezydent Miasta Gdyni, którą reprezentowała Przewodnicząca Komisji Sportu Turystyki i Rekreacji Rady Miasta Gdyni. Uznanie i gratulacje dla klubu złożyła także Maja Stryjecka-Rejmer – Wiceprezes Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont z Warszawy. W Pucharze 20-lecia, w kategoriach młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, seniorka 40+ i senior 40+, oprócz gospodarzy, udział wzięli zawodnicy z MRKS Gdańsk i Gryf Młyńsk. Łucznicy z UKS MORŚWIN wywalczyli cztery miejsca na podium. W kategorii młodzika Adrian Starinskis zajął II miejsce zdobywając puchar Prezydenta Miasta Gdyni i srebrny medal, Bartosz Przyjemski zajął III miejsce zdobywając puchar i brązowy medal; w kategorii juniora młodszego Mateusz Abłażewicz zajął III miejsce zdobywając puchar i brązowy medal; w kategorii seniora 40+ Antoni Pusz zajął I miejsce zdobywając puchar i złoty medal. Po zaciętej rywalizacji młodzieży – strzelaniu do do maku nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora – hulajnogę elektryczną zdobył młodzik MRKS Gdańsk – Maciej Małek. Logotypy wszystkich sponsorów obchodów jubileuszu klubu umieszczone zostały na banerze okolicznościowym, na zaproszeniach, dyplomach i numerach startowych. Serdecznie dziękujemy.

W trakcie imprezy prezentowany był film prezentujący w skrócie historię i najważniejsze aktywności klubu na przestrzeni 20 lat.